Openingstijden

Museum
Dinsdag t/m zondag
  • maandag Gesloten
  • dinsdag 10:00 - 17:00
  • woensdag 10:00 - 17:00
  • donderdag 10:00 - 17:00
  • vrijdag 10:00 - 21:00
  • zaterdag 10:00 - 17:00
  • zondag 10:00 - 17:00
Het museum is op nationale feestdagen geopend.
Plein
Dinsdag t/m zondag
  • maandag Gesloten
  • dinsdag 10:00 - 20:00
  • woensdag 10:00 - 20:00
  • donderdag 10:00 - 20:00
  • vrijdag 10:00 - 21:00
  • zaterdag 10:00 - 20:00
  • zondag 10:00 - 20:00
Plein is op nationale feestdagen geopend.
Plan je bezoek

Migratie in beeld

De mensen op de foto’s in The Family of Migrants zijn allemaal onderweg. Ze willen betere kansen, avontuur of veiligheid, een nieuw begin. Sommigen pakken hun koffers, anderen hebben niet de kans om spullen mee te nemen. Ze laten familie of vrienden achter, stappen in een trein, steken grenzen over en bouwen iets nieuws op. De foto’s vertellen verhalen van afscheid, verdriet, liefde, familie en hoop.

Olivier Jobard van Sedra die haar moeder in Syrië belt na aankomst in Zweden.

Zweden, 2015. Cidra vluchtte met haar oom Ahmed en tante Jihan naar Zweden. Ze belt haar moeder, die in Syrië achterbleef. Foto door Olivier Jobard.

Historische en hedendaagse fotografie

In The Family of Migrants zie je foto’s uit de late negentiende eeuw tot nu: een mix van documentairefotografie, portretten en journalistieke beelden uit internationale archieven, museumcollecties, beeldbanken en kranten. Fenix cureerde de tentoonstelling in samenwerking met fotografen, archivarissen, curatoren en beeldredacteuren van over de hele wereld. Samen kozen ze beelden van onder andere Abbas, Eva Besnyö, Chien-Chi Chang, Robert de Hartogh, Fouad Elkoury, Lewis Hine, Ata Kandó, Dorothea Lange, Yasuhiro Ogawa, Emin Özmen, Sergey Ponomarev en Alfred Stieglitz.

A trio holds each other tightly amid the celebration following the fall of the Berlin Wall

Duitsland, 1989. Een trio omhelst elkaar stevig te midden van de viering na de val van de Berlijnse Muur. Foto door Guy Le Querrec.

Een eerbetoon aan The Family of Man

The Family of Migrants is geïnspireerd op de iconische fototentoonstelling The Family of Man, die in 1955 te zien was in het Museum of Modern Art in New York. Die tentoonstelling vertelde het universele verhaal van de mens. The Family of Migrants doet dat ook, maar met een focus op migratie.

Bezoek The Family of Migrants vanaf 16 mei 2025 bij Fenix en ontdek migratie door de lens van iconische fotografen.

Fuchun, Guangzhou to Chengdu 1996

China, 1996. Geliefden onder een deken in de trein van Guangzhou naar Chengdu. Foto door Wang Fuchun.

Publicatie

Bij de fototentoonstelling The Family of Migrants verschijnt een gelijknamige publicatie, uitgegeven door Hannibal Books. Vanaf 16 mei 2025 is deze verkrijgbaar bij boekhandels wereldwijd en bij Fenix.