
Ons gaan allemaal
Taal, beeld en performance vloeien in elkaar over bij de verschijning van Ons gaan allemaal, de nieuwe dichtbundel van Benzokarim. Dwaal door een video- en beeldinstallatie van Mourah, laat je raken door optredens van Motel Poëzie met drie van Benzokarims favoriete dichters – Daniëlle Zawadi, Moze Naél en Jorgen Unom Gario – en luister mee naar een open gesprek over het maakproces.
Deze presentatie is een samenwerking tussen Benzokarim, Het Veerhuis en Fenix.
Over Ons gaan allemaal
Benzokarim bevindt zich op een punt in zijn leven waarin alles nog lijkt te wachten op een definitieve uitkomst. Grote gebeurtenissen moeten nog een plaats krijgen – de dood van zijn moeder, bepaalde familiebanden, de omgeving waarin hij opgroeide en de eenzaamheid die daarmee gepaard ging. Tijdens dit proces doorkruist Benzokarim verschillende werelden – Rotterdam, Zuid-Afrika en Egypte – en begint er een nieuwe taal te ontstaan, een mix van Nederlands, Arabisch, Afrikaans en Engels. Het resultaat van deze zoektocht is een bundel die bruist van de vitaliteit en de lezer recht in het hart zal raken.
Ons gaan allemaal wordt uitgegeven door Thomas Rap.
Over Benzokarim
Benzokarim is dichter, performer en schrijver. Hij is stadsdichter van Rotterdam en publiceerde eerder de dichtbundel El Ghorba . Hij maakte eerder verschillende poëtische voorstellingen, die hij onder andere in Zuid-Afrika speelde. Verder trad hij op bij verschillende podia zoals Lowlands, Crossing Border, Read My World, Poetry International, Opera Forward Festival en het Boekenbal.